Menu Close

Trakų pedagoginės psichologinės tarnybos darbuotojos su nauju polėkiu ir įkvėpimu po tarptautinių mokymų sugrįžta į ugdymo procesą

logosŽinių, įgūdžių, kompetencijų, kurios įgyjamos mokykloje ar universitete, neužtenka visam gyvenimui. Šiuolaikiniam žmogui nuolatinis tobulėjimas, domėjimasis kas vyksta, yra būtinas norint išlikti konkurencingam darbo rinkoje, o institucijoms būti patrauklioms savo klientui. Trakų pedagoginės psichologinės tarnybos (Trakų PPT) specialistės džiaugiasi, kad Erasmus+ programa atveria galimybes sužinoti, kas vyksta kitose šalyse, atnaujinti žinias, įgyti naujų įgūdžių, gerosios praktikos pavyzdžių ir lengviau prisitaikyti prie besikeičiančios aplinkos bei naujų iššūkių, atnaujinant darbo metodus ir turinį. Besibaigiant vasarai, rugpjūčio 16 – 20 dienomis, trys Trakų PPT darbuotojos kėlė kvalifikaciją tarptautiniuose mokymuose, vykusiuose Graikijoje (Salonikuose ir Kilkyje), kurie buvo organizuojami įgyvendinant projektą „Švietėjo žinių kelias link geresnio tėvų, turinčių vaikų su specialiaisiais poreikiais, mokymo, pagalbos ir konsultavimo“.

 

„Mokymų metu buvo gilinamasi į vaikų, turinčių dėmesio koncentracijos ir hiperaktyvumo sutrikimą (ADHD), mokymosi sunkumų specifiką. Ypatingas dėmesys skiriamas šių mokinių paramos ir pagalbos būdams, įgalinantiems vaiką sėkmingai ugdytis bendrojo lavinimo mokykloje,“ – įspūdžiais dalinosi specialioji pedagogė Asta Cijūnaitienė.

 

„Mums, kaip specialistams, norintiems augti ir taikyti atnaujintus darbo metodus, tikrai svarbu sužinoti kas vyksta ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse, tokiuose mokymuose galime pasitikrinti taikomus mokymo metodus, padiskutuoti su kolegomis iš kitų institucijų, sužinoti naujoves, gerąją patirtį. Šių mokymų metu apie vaikų ugdymą, apie tai, kaip konsultuoti pedagogus, tėvus, bendravome su Graikijos ir Lenkijos specialistais bei pedagogais, dirbančiais su vaikais, turinčiais specialiuosius ugdymosi poreikius,“ – įžvalgomis dalinosi psichologė Asta Jakonienė.

 

„Mokymuose dalyviai buvo iš Lietuvos, Lenkijos ir Graikijos. Mokymų metu atnaujinome teorines žinias, o taip pat buvo organizuojami praktiniai vizitai, kurių metu aplankėme pradinę specialiąją mokyklą Kilkis mieste, taip pat vaikų, turinčių psichikos ir intelekto sutrikimus, dienos užimtumo centrą. Turėjome galimybę pabendrauti su ten dirbančiais specialistais. Buvome supažindinti su aplinkos pritaikymu, specialistų darbu, užimtumu bei ugdymo procesu. Taip pat aplankėme ir savarankiško gyvenimo namus, skirtus suaugusiems asmenims su įvairiomis negaliomis. Aptarėme darbuotojams kylančius sunkumus bei iššūkius integruojant asmenis į visuomenę. Turėjome galimybę nuvykti ir į Autizmo sutrikimą turinčių asmenų asociaciją „Viltis“. Šioje įstaigoje yra ugdomi asmenys nuo penkerių metų amžiaus, turintys autizmo spektro sutrikimą ir žymų intelekto sutrikimą. Vaikai ir suaugusieji šioje įstaigoje yra mokomi socialinių ir savarankiško gyvenimo įgūdžių. Esame dėkingos organizatoriams už šaunius mokymus ir akiračio praplėtimą, naują įkvėpimą ir motyvaciją tęsti darbus,“ – apie mokymų organizavimą dalinasi administratorė, kuriai taip pat tenka bendradarbiauti su tėvais, kurių vaikai turi ASHD, Audronė Briedienė.

Žinių atnaujinimas, patirties įgijimas ir galimybė asmenims, o tuo pačiu ir institucijoms, nuolat augti, mokytis ir tobulintis yra svarbiausia vertybė ateičiai. Poreikis mokytis visą gyvenimą dabar yra aktualesnis nei bet kada, todėl svarbu to siekti kiekvienam.

Trakų PPT specialistė projektams Vida Drąsutė

Skip to content