Menu Close

Korupcijos prevencija

Trakų rajono savivaldybės pedagoginė psichologinė tarnyba yra suinteresuotas, kad teikiant paslaugas nebūtų korupcijos apraiškų (kyšininkavimas, tarpininko kyšininkavimas, papirkimas, piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi, tarnybos pareigų neatlikimas, ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, kai tokių veikų padarymu siekiama ar reikalaujama kyšio, papirkimo arba nuslėpti, užmaskuoti kyšininkavimą ar papirkimą). Į Trakų PPT gali kreiptis kiekvienas asmuo, neatsižvelgiant į jo pilietybę, amžių, socialinę padėtį ir kitus kriterijus. Kreiptis reiktų tuo atveju, jei asmuo mano turįs žinių ar pagrįstų įtarimų apie įstaigos darbuotojo padarytas, daromas ar ketinamas daryti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas.

 

 

Trakų rajono savivaldybės pedagoginė psichologinė tarnyba atkreipia dėmesį, kad LR įstatymai draudžia šmeižti ar melagingai kaltinti kitą asmenį nusikaltimo padarymu. Už tokius veiksmus nustatyta baudžiamoji atsakomybė LR baudžiamojo kodekso 236 straipsnyje.

 

Apie korupcijos atvejį praneškite:

  • raštu;
  • telefonu ar elektroniniu paštu. el. p. prevencija@trakuppt.lt arba  tel. (8 528) 41 001
    Už korupcijos prevenciją atsakinga

 

Trakų rajono savivaldybės pedagoginė psichologinė tarnyba atkreipia gyventojų dėmesį, kad įstaiga neturi teisės ir įgaliojimų tirti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Tokias teises turi Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba (toliau – STT).

STT atskleidžia ir tiria LR baudžiamajame kodekse nustatytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas: kyšininkavimą (225 straipsnis), tarpininko kyšininkavimą (226 straipsnis), papirkimą (227 straipsnis), piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi (228 straipsnis), tarnybos pareigų neatlikimą (229 straipsnis) ir kitas STT įstatymo 2 straipsnio 2 dalyje įvardytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, kai tokių veikų padarymu siekiama ar reikalaujama kyšio, papirkimo arba nuslėpti, užmaskuoti kyšininkavimą ar papirkimą. Todėl dėl korupcijos apraiškų ASPĮ, galite kreiptis tiesiogiai į Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybą visą parą veikiančiu „karštosios linijos“ telefonu Vilniuje (8 5) 266 33 33, elektroniniu paštu pranesk@stt.lt arba palikti pranešimą https://www.stt.lt/lt/praneskite-apie-korupcija/palikite-pranesima-cia/

 

Pagrindinis įstatymas reglamentuojantis korupcijos prevenciją – Korupcijos prevencija

 

STT klipai antikorupcine tematika:

 

 

Skip to content