Menu Close

Pedagoginėje psichologinėje tarnyboje – logopedinės pratybos ir užsiėmimai su „Biofeedback“ įranga

Trakų rajono savivaldybės pedagoginėje psichologinėje tarnyboje (PPT) pradedamos teikti logopededinės pratybos ir užsiėmimai su „Biofeedback“ įranga.

Anot laikinojo PPT direktoriaus Andriaus Šatevičiaus, toks sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant į vis didėjantį šių konsultacijų poreikį. „Pastebime tendenciją, kad vaikų, kuriems reikalinga logopedo, specialiojo pedagogo pagalba, sparčiai daugėja. Paprastai mokyklos ir darželiai turi minėtų specialistų, tačiau kiekvienam specialiųjų poreikių turinčiam ugdytiniui skirti pakankamai dėmesio tiesiog pritrūksta laiko. Įvertinę savo galimybes, nusprendėme konsultacijas teikti ir PPT“, – sako A. Šatevičius.

PPT patalpose veikia ir speciali „Biofeedback“ (liet. Biogrįžtamojo ryšio) įranga, kuri yra itin veiksminga dirbant su mokiniais, turinčiais emocijų, dėmesio ir kitų mokymosi sutrikimų. Užsiėmimų metu prie rankos pirštų yra prijungiami jutikliai, kurie matuoja odos elektrinį aktyvumą. Kompiuterio ekrane pasirodo įdomios animuotos užduotys, kurias žmogus turi įveikti atsipalaiduodamas arba susijaudindamas. Viena iš užduočių yra išlaikyti kamuoliuką lentos viduryje, kad jis nesvyruotų ir nenukristų. Tam reikia išmokti pakankamai greitai atsipalaiduoti. Teigiama, kad ši metodika suteikia galimybę pasiekti geresnių rezultatų mokykloje, sporte, muzikoje, pagerinti dėmesio koncentraciją, atmintį, kūrybiškumą.

Šią paslaugą 1-12 klasių mokiniams, turintiems emocijų, dėmesio ir kitų mokymosi sutrikimų, teiks PPT specialistės – psichologė Kira Solovjovienė ir socialinė pedagogė Andželika Teresa Jachimovič.

Logopedinius užsiėmimus ves specialioji pedagogė-logopedė Ieva Jakonienė.

Dėl konsultacijų į PPT jau dabar gali kreiptis Trakų rajono mokyklų atstovai, gavę mokinių tėvų (globėjų, rūpintojų) sutikimą arba vaikų tėvai (globėjai, rūpintojai). Pirmenybė bus teikiama vaikams, kurie lanko ugdymo įstaigą, neturinčią logopedo ar specialiojo pedagogo.

Registruotis į konsultacijas galima tel.  (8 528) 5 1085, (8 528) 4 1001, el. paštu trakupps@gmail.com arba rastine@trakuppt.lt.

Trakų r. sav. Pedagoginės psichologinės tarnybos informacija

Skip to content