Menu Close

Mokymai jaunimui „Egzaminai be streso“

Trakų pedagoginėje psichologinėje tarnyboje startavo keturių užsiėmimų mokymai „Egzaminai be streso“. Šie mokymai skirti abiturientams, kurie išgyvena pokyčių pilną laikotarpį bei patiria nerimą ir stresą. „Stresas gali būti naudingas, jei jo ne per daug. Biologijoje ląstelė, neturinti įtampos, laikoma mirusia. Tad truputis įtampos mums leidžia augti.“ – psichologė Asta Jakonienė

Visiškai natūralu, kad kiekvienas žmogus jaudinasi, kai yra testuojamas ar egzaminuojamas, nesvarbu, namuose, darbe ar mokykloje. Apie 25% studentų jaučia vadinamąją egzaminų baimę (M. Clakson). Yra mokinių, kurie dėl juntamos įtampos negeba gerai atsakyti į testų klausimus žinių patikrinimo metu, yra ir tokių, kurie testų bijo visą laiką. Todėl Trakų pedagoginė psichologinė tarnyba jau antrus metus iš eilės organizuoja mokymus rajono dvyliktokams apie streso valdymą. Šiemet mokymai vyksta gyvai, jaukioje aplinkoje prie arbatos puodelio. O vasario pabaigoje bus renkama nauja grupė į nuotolinius mokymus. Tad visi, kurie neturi galimybės atvykti, galės dalyvauti mokymuose nuotoliniu būdu.

Džiugu matyti sąmoningą jaunimą, kuris nori tobulėti ir mokytis. Įgūdžiai, kurių mokomės šių užsiėmimų metu, atneš naudos viso gyvenimo tėkmėje. Visų pirma išmokstame atsigręžti į save, pastebėti ir suprasti savo pojūčius, mintis bei jausmus. Tik įvaldę šiuos įgūdžius galime eiti toliau – mokytis minčių, jausmų bei elgesio reguliavimo technikų.

Šių mokymų metu dalyviai gauna naujausias mokslu grįstos psichologijos žinias ir mokosi savęs stebėjimo, nusiraminimo bei dėmesio valdymo įgūdžių. Tikiu, kad šie įgūdžiai pakeis jaunimo ateitį.

Psichologė Asta Jakonienė

 

Skip to content