Projekto tikslas – ugdyti savarankišką ir konstruktyviai funkcionuojančią šeimą, kurios narių santykiai pagrįsti žiniomis, savitarpio pagalba, pagarba ir atsakomybe.
Šeimos bei asmenys, įgydami naujus vaidmenis šeimose, laukdami kūdikio ar augindami vaikus, vis dažniau susiduria su tėvystės rūpesčiais ir problemomis, ir ne visada užtenka žinių ir išmanymo, kaip reikėtų tinkamai elgtis. Dėl to kylantys nesusipratimai neigiamai veikia poros, vaikų ir tėvų dvasinę sveikatą.
Svarbiausios projektu sprendžiamos problemos yra susijusios su nėščių moterų ir moterų, kurios ką tik pagimdė, per žemas pasirengimo (fizinis, psichoemocinis, antenatalinių kompetencijų) lygis, kas kelia psichikos problemas, ypač pogimdyminę depresiją ir visų šeimos narių socialinių emocinių kompetencijų stoka bei šeimos psichologiniu mažu atsparumu.
Projekto tikslinė grupė – Trakų, Vilniaus rajonuose ir Vilniaus mieste gyvenančios šeimos, kurios patiria nėštumo, gimdymo ir ankstyvosios tėvystės iššūkius. Projekte bus dirbama su besiruošiančiais tapti ar jau tapusiais tėvais, kurie augina vaikus iki 3 metų amžiaus. Suplanuotos veiklos įtrauks 65 unikalius asmenis ir suteiks jiems galimybę dalyvauti visose veiklose pagal poreikį.
Projekto veiklos:
1. Pagalbos paslaugos nėštumo metu:
- Sveikatos priežiūros specialistų, psichologų, socialinių darbuotojų ir kitų profesionalų individualios konsultacijos. Kiekvienam dalyviui konsultacijos atvers galimybes gauti patyrusio praktiko teisingus patarimus ir atsakymus į rūpimus klausimus.
- Nuotolinis paskaitų ciklas „Nuosekli kelionė per nėštumą, gimdymą ir kūdikio priežiūrą“
- Praktinių seminarų ciklas „Sąmoningas kūdikio laukimas“. Jis padės dalyviams pasiruošti kūdikio atėjimui į šeimą, išmokys pasirūpinti savo emocine ir fizine sveikata, sustiprins pasitikėjimą savimi, kaip tėvais.
- Renginiai: „Kantrybės ašaros “ – naujovė Lietuvoje ir „Gyvenimas su kūdikiu per simuliacijas“. Suteiks tėvams mokslu pagrįstu naujausių žinių apie varginatį PURPURINĮ kūdikio verksmo laikotarpį, siekiant apsaugoti mažylius nuo pasekmių – purtymo traumų.Dalyviai mokysis praktiškai suprasti kūdikįiš jo verkiomo garsų ir tonų.
2. Savitarpio pagalbos grupė mamoms/tėvams (kartu su vaikais), patyrusiems sunkumus ir auginantiems vaikus nuo 0 iki 3 metų. Joje kiekvienas turės galimybę pasidalinti savo iššūkiais .problemomis ir džiaugsmais.
3. Psichologo/psichoterapeuto individualios konsultacijos asmenims, patyrusiems traumuojančių emocinių išgyvenimų susijusių su nėštumu/gimdymu.
Žmogui, išgyvenančiam krizę, yra svarbu aiškumas ir disciplina. Psichoterapeutas padės mamai ar tėčiui išbūti su sunkiais jausmais, kurie yra normalūs krizinės situacijoje ir grįžti į įprastą gyvenimo ritmą. Teikiamos konsultacijos yra orientuotos į tikslią ir konkrečią pagalbą, kurios asmeniui reikia dabartyje.
4. Vaikų nuo 0 iki 3 m. priežiūros paslaugos, kai jų tėvai dalyvauja projekto veiklose, Specialistai pagal tėvų poreikį pasirūpinsvaikais ir užtikrins jų saugią priežiūrą.
Daugiau apie projekto veiklas skaitykite čia: Projekto veiklos.
Projekto užsiėmimų tvarkaraštį žiūrėkite čia:
Projekto trukmė: 2024m. liepa -gruodis
Projekto vykdymo vieta: VšĮ Mano šeimos akademija, Mindaugo g. 44/ Panerių g. 7, Vilnius
Trakų r. savivaldybės pedagoginė psichologinė tarnyba, Birutės g. 42, Trakai
Projekto įgyvendinimui skirtos lėšos: 34000.00 Eur.
Projektas finansuojamas LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis.