Menu Close

Socialinė istorija Trakų PPT

Gyvenimo ir socialinių įgūdžių formavimas padeda mokytis gyventi savarankiškai, mažiau priklausyti nuo kitų. Per socialines istorijas kai kurie vaikai geriau supranta konkrečią situaciją, situacijų seką ir būsimą sprendimą. Tokiu būdu jam galima pakankamai sėkmingai aiškinti socialines taisykles ir normas, pavyzdžiui, kaip elgtis naujoje aplinkoje ar įstaigoje.

Socialinė istorija – trumpa istorija pasakojanti apie situaciją, kurioje vaikas nežino, kaip pasielgti pagal visuomenėje priimtinas taisykles. Naudojantis socialinėmis istorijomis vaikui lengviau suprasti informaciją, išreikšti savo emocijas, suprasti kitų lūkesčius ir reakcijas bei priimtinus elgesio būdus. Ji atsako į klausimus: Kas?, Ką veikia?, Kada? Kur? Ką jaučia?, Ko tikisi? Kodėl? arba Dėl ko?/Koks tikslas?

Socialinės istorijos tikslas – padėti vaikui.

Kadangi vaikai lengviau priima vaizdinę informaciją, tad mūsų istoriją  papildyta vaizdu: realiomis nuotraukomis. Skatiname ją skaityti vaikui prieš atvykstant į Trakų pedagoginę psichologinę tarnybą. To dėka vaikas saugiai jausis, žinos kur reikia važiuoti, supras ką ten veiks ir kas su juo kalbės.

Prašome žiūrėti:

Socialinė istorija

Filmukas apie Tarnybą

Skip to content