Menu Close

Karjeros diena Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje

Europos socialinio fondo agentūra kartu su projekto parneriais, tarp kurių yra ir Trakų rajono savivaldybė, įgyvendina projektą „Karjeros specialistų tinklo vystymas“. Šio projekto tikslas – užtikrinti profesinio orientavimo paslaugų teikimą įvairaus amžiaus mokiniams bendrojo ugdymo, profesinio mokymo ir kitose švietimo įstaigose.  Projekto metu įdarbinti karjeros specialistai, teikiantys profesinio orientavimo paslaugas mokiniams bendrojo ugdymo mokyklose, profesinio mokymo ar kitose švietimo įstaigose.

Nuo idėjos iki realybės – „Karjeros diena“ Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje

 Visi darbai prasideda nuo idėjos ar minties. Ir tik paleidus juos į laisvę galima sukurti svarbių ir aktualių veiklų. Viena iš tų idėjų Gimnazijoje pradėta įgyvendinti 2016 metais. Tuomet karjeros specialiste dirbusi Agnė Kauzonienė ėmėsi iniciatyvos organizuoti „Karjeros dieną“. Vėliau ši diena buvo organizuota 2017 m. rudenį. Darbus perėmusi specialistė Renata Šlaičiūnienė organizavo „Karjeros dieną“ 2019 m. 2020 metais Lietuvą, kaip ir visą pasaulį, užklupo COVID-19 pandemija ir „Karjeros dienos“ įgyvendinti negalėjome.

Atsinaujinus ugdymo programoms ir Vyriausybei vėl atsigręžus į mokinių tikslinį konsultavimą bei karjeros specialistų rengimą, nuo 2022 m. rugsėjo mėnesio visose Lietuvos mokyklose įdarbinti būsimi karjeros specialistai, kurie nuo 2023 m. sausio mėnesio dalyvavo 200 ak. val. mokymuose reikiamai karjeros specialisto kvalifikacijai įgyti. Pabaigusi šiuos mokymus Agnė Kauzonienė, dirbanti Trakų rajono savivaldybės pedagoginėje psichologinėje tarnyboje, toliau tęsia darbus gimnazijoje kaip karjeros specialistė.

Šiemet, artėjant rudeniui, vėl iškelta idėja rengti „Karjeros dieną“. Pasiruošimas pradėtas dar rugsėjo pradžioje: sudaryti kviečiamų įstaigų sąrašai, išsiųsti laiškai su kvietimu dalyvauti, parengta mokinių registracija ir t. t. Kuo ši diena skyrėsi nuo ankstesniųjų? Ryškiausias skirtumas buvo noras, kad veiklose dalyvautų ir kuo daugiau patirtų ne tik I-IV gimnazijos klasių moksleiviai, bet ir mūsų mažieji, 5-8 klasių mokiniai. Šiuo tikslu karjeros specialistė, prašydama klasės vadovų pagalbos, ragino kreiptis į tėvus, kurie galėtų mokinius priimti pažintiniams vizitams savo darbovietėse. Kita užduotis – rasti Trakuose ar netoli miesto esančių įstaigų, kurios sutiktų priimti pasisvečiuoti 5-8 klasių mokinius. Tokių įstaigų atsirado nemažai. Tariame didelį „AČIŪ” Trakų viešajai bibliotekai, Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės Vilniaus regioninio karo prievolės komplektavimo skyriaus Trakų poskyriui, KASP 804-ajai Trakų – Elektrėnų kuopai, Trakų rajono savivaldybės priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, AB „Kelių priežiūra“ Trakų kelių tarnybai, Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centrui, Miškų urėdijai Trakų skyriui, Trakų rajono savivaldybės pedagoginei psichologinei tarnybai, Vilniaus regiono apylinkės teismo Trakų rūmams. Dėkojame ir kitoms įstaigoms, į kurias pakvietė mokinių tėvai: „SoliTek“; Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija; Vytauto Didžiojo universitetas; Lietuvos radijas ir televizija; Valstybinis patologijos centras, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos filialas; Trakų rajono policijos komisariatas. Džiaugiamės šiais vizitais ir apie dalį jų plačiau kviečiame skaityti nuorodose:

„Ir šviesa, ir tiesa/ Mūs žingsnius telydi” – praktiškai

Pirma 5 d klasės karjeros diena gimnazijoje

Specialioji lavinamoji klasė – gaisrinėje

Mokinių susitikimas su Trakų karininkais

Mokinių apsilankymas Vytauto Didžiojo universitete Kaune

Pažintis su Valstybiniu patologijos centru

Žurnalistas, grimuotojas, režisierius, operatorius, o gal fotografas?

Šių įstaigų dalyvavimas ir noras supažindinti mokinius su jų vykdoma veikla parodė, kiek daug galima pamatyti ir pasiekti savo artimoje aplinkoje. O kiek dar liko planuose… Tikimės tolesnio bendradarbiavimo ne tik su įstaigomis, kuriose lankėsi 5-8 klasių mokiniai, bet ir su kitomis, kurios taip pat išreiškė norą dalyvauti veiklose. Tikime, kad ne tik jaunesnės klasės, bet ateityje ir I-IV gimnazijos klasių mokiniai galės apsilankyti įvairiose Trakuose esančiose įstaigose. Tiek Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos, tiek Trakų rajono savivaldybės pedagoginės psichologinės tarnybos vardu tariame „AČIŪ!” visiems už įsitraukimą, jaunų žmonių smalsumo skatinimą ir profesijų pasaulio pažinimą bei įvairovę.

O kas gi šią dieną vyko gimnazijoje? Po mokymo ir išsiųstų kvietimų bei registracijos, į gimnaziją atvyko 16 įstaigų atstovų: SMK Aukštoji mokykla, Kalba.lt, VšĮ amatų mokykla „Sodžiaus meistrai“, Vilniaus universitetas, Kazimiero Simonavičiaus universitetas, Vilniaus kolegija, Vytauto Didžiojo universitetas, ISM vadybos ir ekonomikos universitetas, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, VILNIUS TECH, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SODRA) Vilniaus skyrius, Vilniaus automechanikos ir verslo mokykla, Mykolo Romerio universitetas, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, Elektrėnų profesinio mokymo centras, Žurnalo „Reitingai“ redaktorius Gintaras Sarafinas. Prie „Karjeros dienos“ mielai sutiko prisijungti ir gimnaziją baigę mokiniai: Aušrinė Keršytė (2006 metų laida), Saulius Ritter (2007 metų laida), Vilius Kriaučiūnas (2017 metų laida). Iš viso „Karjeros dienoje“ dalyvavo 46 svečiai.

Daugiausiai dėmesio sulaukė žurnalo „Reitingai“ redaktoriaus Gintaro Sarafino pamokos. Keturiose pamokose sudalyvavo apie 196 mokinius. Nors vakarinėje paskaitoje „Kaip pakreipti vaiką/jaunuolį, kad profesiją jis pasirinktų teisingai?“, skirtoje tėvams, sulaukėme tik nedidelio būrio tėvų, tačiau džiaugiamės, kad mokinių tėvai domisi ir nori prisidėti prie savo vaikų ateities gerinimo.

Didelio susidomėjimo sulaukė Vilniaus universitetas, pasiūlęs mokiniams sužaisti Kahoot viktoriną apie universitetą. Trijose įstaigos vestose pamokose sudalyvavo 79 mokiniai. Aktyviausi mokiniai gavo ir prizus: universiteto gertuves, kolonėles ir kitas atminimo dovanas.

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos rengtose pamokose dalyvavo 56 mokiniai. Didelio dėmesio sulaukė ir mokymo įstaigos atsivežtų ginklų ekspozicija. Džiugu buvo tarp šios mokymo įstaigos atvykusių kariūnų sutikti gimnaziją baigusį mokinį. Dalis mokinių taip įsitraukė į bendravimą su akademijos atstovais, kad po pirmosios pamokos užtruko bene pusę valandos bendraudami ir klausinėdami. Tad galime drąsiai sakyti, kad susitikimas buvo vertingas ir įdomus.

Labiausiai iš kolegijų mokiniai domėjosi SMK Aukštąja mokykla. Nors įstaiga yra privati ir už mokslus joje reikia mokėti, tačiau domėtis juk niekas neuždraus, tiesa? Įstaigos pamokose sudalyvavo 30 mokinių.

Galime pasidžiaugti ir profesinių mokyklų bei centrų dalyvavimu. Daugiausiai mokinių sulaukė VšĮ amatų mokykla „Sodžiaus meistrai“. Įstaiga pasiūlė tris teminius užsiėmimus, o daugiausiai mokinių (40) apsilankė pamokoje „Ką būtina žinoti, jei nori tapti virtuvės šefu?“. Įstaigos pristatyme aktyviai dalyvavimo virėjų specialybės mokinys, kuris yra baigęs gimnaziją. Vėlgi džiaugiamės šiuo susitikimu ir buvusio mokinio įvairiapusiu noru tobulėti jį dominančioje srityje.

Nepamiršome ir svarbios bendros pamokos III-IV klasių mokiniams. Šįkart ją vedė Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SODRA), Vilniaus skyriaus klientų aptarnavimo skyriaus specialistė Liubovė Zelenkova. Pamokoje dalyvavo ir aktualią informaciją išgirdo 46 mokiniai.

Tad ką išsinešame iš šios patirties? Neabejotinai naujas patirtis, įspūdžius ir bendradarbiavimo, bendrystės galią. Nes kaip sakoma: „Tik bendromis jėgomis mes galime daugiau“. Dar kartą dėkojame prisidėjusioms įstaigoms, mokinių tėvams, o svarbiausia – patiems mokiniams už jų žingeidumą bei norą pažinti, kas jų laukia už gimnazijos durų.

Karjeros specialistė Agnė Kauzonienė

Nuotraukos: Edgaras Sadovskij, Augustė Banišauskaitė

Skip to content