Menu Close

Sėkmingai įgyvendinta akcija Tolerancijos dienai paminėti

 

2018 m. lapkričio 6-20 dienomis Trakų rajono savivaldybės pedagoginė psichologinė tarnyba pirmą kartą vykdė jaunimui skirtą akciją „Priimk mane tokį, koks esu“. Tarnybos iniciatyva Trakų rajono mokyklų moksleiviai buvo kviečiami paminėti Tarptautinę tolerancijos dieną. Pagrindinis akcijos tikslas – paskatinti mokinius atpažinti netolerancijos pavyzdžius kasdienėse gyvenimo situacijose, skatinti juos būti empatiškais ir jautriais vienas kito atžvilgiu.

Akcijos metu mokiniai skaitė kitokio vaiko, vardu Oliveris laišką bei buvo raginami išreikšti palaikymo ir padrąsinimo žodžius, pasidalinti savo įžvalgomis ir mintimis apie tolerancijos puoselėjimo mokykloje prasmę ir svarbą. Tarnybos atstovai džiaugiasi, kad prie šios akcijos įgyvendinimo prisidėjo pagalbos mokiniui specialistai, lietuvių kalbos mokytojai kartu su ugdytiniais iš 4 Trakų rajono švietimo įstaigų: Trakų gimnazijos, Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos, Lentvario „Versmės“ gimnazijos, ir Trakų r. Paluknio „Medeinos“ gimnazijos.

Savo rašytuose laiškuose Oliveriui Trakų rajono vaikai stebino savo nuoširdumu ir supratimu bei giliais pamąstymais ir mintimis apie kitokių žmonių priėmimą.

Dalinamės keletais iš jų :

  • „Labai gaila, jog gyvename pasaulyje, kuriame visi vertinami pagal visuomenėje įsisenėjusius stereotipus, jog asmenybė būtinai turi būti tokia, o ne anokia, kad ji negali niekuom skirtis ir turi daryti viską lygiai taip pat kaip ir kiti. Tačiau man nėra svarbu, kaip Tu atrodai, kokios spalvos Tavo akys ar plaukai, esi aukštas ar žemas. Tu esi žmogus. Žmogus turintis svajonių, norų, tikslų ir bandantis jų siekti. Didžiuokis savimi, įžvelk savyje privalumų, jog esi kitoks. Būtent tuo Tu trauksi kitus žmones, kai pateksi į tokią aplinką, kurioje asmenybės neskirstomos į pajėgias ir nepajėgias. Jie domėsis Tavo savotiškomis idėjomis bei įdomiomis mintimis. Tuomet Tu suprasi, jog niekada nereikia apsimetinėti prieš kitus ir vaidinti tokią asmenybę, kuri galėtų pritapti prie aplinkos. Žmogus visuomet turi išlikti savimi, nes žmonės, kuriems rūpėsi ir būsi tikrai įdomus, priims Tave tokį, koks esi, neatsižvelgiant į kitokį tavo elgesį bei turimas savybes“. (Trakų r. Paluknio „Medeinos“ gimnazija)

 

  • „Nekreipk dėmesio į klasės draugų replikas, mylėk savo trūkumus, suprask, kad visi mes – žmonės, esame panašūs, nors kartu ir labai skirtingi. Tu nesi vienas! Esi ypatingas, tik gaila, kad tie, kurie iš tavęs tyčiojasi, to nepastebi. Net neabejoju, kad jie nepastebi ir aštrių akmenų po savo kojomis. Mylėk save, mylėk savo klasės draugus ir pamatysi, kiek daug galima pasiekti gerumu. Aš tikiu, kad Tu sugebėsi išlikti iš tuos „duobės“, atskleisdamas savo unikalumą ir grožį pasauliui“. (Trakų r. Paluknio „Medeinos“ gimnazija)

 

  • „Neimk į galvą tai, jog esi ne toks, kaip visi. Tokie, kaip Tu, dažniausiai būna įdomesni, nes turi savo istoriją. Apie tokius asmenis, kaip Tu kuriami filmai, istorijos. Tad nebijok ir gerbk save, nes esi lygiai toks pat pilietis, turintis visas teises ir laisves, tad nežemink savęs ir nenusimink. Tavo žvaigždė dar sužibės“. (Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinė mokykla).

 

  • „Niekas nėra vertas Tavo ašarų!Priimk save tokį, koks esi ir nesistenk būti nuo kažko priklausomas. Nebijok būti išskirtinis! Esi tikrai nuostabus žmogus. Tave tokį sukūrė Dievas ir reikia tuo didžiuotis. Reikia dėkoti, kad gali gyventi, kad kiekvieną rytą atsibundi“.(Trakų gimnazija).

 

Aktyviausiai šioje akcijoje dalyvavusioms mokykloms ir jų mokiniams buvo įteikti padėkos raštai už išreikštą empatiją, nuoširdumą bei toleranciją kitokiam.

Dėkojame visiems prisidėjusiems prie akcijos įgyvendinimo ir tolerancijos skatinimo mokyklos bendruomenėse!

Psichologė Natalja Kulakovskaja

 

 

 

 

Skip to content