Menu Close

Bražuolės lopšelyje darželyje vyko paskaita tėvams „Jausmų supratimas ir valdymas”

Kovo 14 d. Bražuolės lopšelyje darželyje vyko paskaita tėvams „Jausmų supratimas ir valdymas”. Trakų rajono pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė Asta Jakonienė kalbėjo su tėvais apie jausmus, jų funkcijas ir įveikos metodus. Paskaitos dalyviai dalinosi savo tėvystės patirtimi, kokie jausmai užplūsta auginant vaikus ir, kokius jausmus stebime vaikuose. Diskusijos metu aiškinomės, kaip jausmai veikia vaikų ir mūsų pačių elgesį ir, kodėl svarbu mokėti tinkamai juos reikšti.

 

Praktinės užduoties metu mamos nagrinėjo skirtingas situacijas, siūlė įvairius sprendimo būdus, gilino žinias. Psichologė pristatė aktyvaus klausymo metodą, kuris rekomenduojamas naudoti situacijose, kuriose vaikas yra apimtas stiprių jausmų. Naudojant šį metodą namuose pagerėja tėvų ir vaikų tarpusavio ryšys, vaikai labiau pasitiki tėvais, jaučiasi suprasti ir svarbūs. O tėvai daugiau sužino apie vaiko išgyvenimus ir rūpesčius. Taigi, aktyvus klausymas – vienas iš svarbiausių tėvystės komponentų.

Džiaugiamės, kad Trakų rajono tėveliai domisi siūlomomis paskaitomis, plečia savo žinių bagažą ir rūpinasi vaikų gerove.

Skip to content